O nás

Jedinečné hudobné spojenie, svetové hity, filmové soundtracky, folklór a vážna hudba s rockovým nádychom.

To sú slovné spojenia, ktoré najlepšie vystihujú tvorbu a účinkovanie skupiny Cimbal Brothers na slovenskej hudobnej scéne.

Túto originálnu formáciu založili v roku 2018 bratia Feri a Alex Reinerovci, ktorých myšlienkou bolo priniesť predovšetkým cimbal do nových hudobných sfér a dostať ho naplno do žánrov ako pop, rock, či filmová hudba.

Cimbal Brothers hrajú najväčšie svetové hity a svetoznámu filmovú hudbu na cimbale a husliach za doprovodu špičkového gitaristu, bubeníka, klavíristu a basáka.

Bratia Feri (cimbal) a Alex (husle) Reinerovci si jednoducho začiatkom roka 2018 povedali, že chcú hrať na husliach a cimbale niečo iné ako ľudovky či autentický folklór.Tak sa pustili do práce a našli si k sebe štvoricu skvelých hudobníkov, s ktorými ročne odohrajú cez 100 koncertov.

Ich repertoár tvoria svetové hity počnúc Queenu, Michaela Jacksona, Eda Sheerana, AC/DC či Metallicy, až po kultové filmové soundtracky, medzi ktoré určite patrí Pulp Fiction, Game of Thrones či Piráti Karibiku.

Skupina spolupracuje (predovšetkým v rámci filmovej hudby) aj s vlastným sláčikovým kvartetom, ktoré vystúpeniu dodáva ešte väčšiu dynamiku, eleganciu a iný rozmer.

Po každom koncerte odchádzajú z pódia za strhujúceho potlesku, aplauzu a pozitívnej energie.

Členovia Cimbal Brothers:

Feri Reiner – cimbal
Alex Reiner – husle
Peťo Bulík – gitara
Vojto Geleta – bicie
Ďuro Gregorík – basová gitara
Pali Bártovic – klavír

Úspechy / televízne projekty:

OTO 2019 účinkovanie počas celého programu (live)
Ples v Opere 2020
Noc nádejí 2018, 2019
Úsmev ako dar 2019
Krištáľové krídlo 2019
Milujem Slovensko 2019
Chart Show 2018, 2019, 2020